  • Z650-1.25-LAN-U
Z650-1.25-LAN-U
advertisement
Manufacturer No:
Z650-1.25-LAN-U
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-Z650-1.25-LAN-U
Package:
Datasheet:
Z650-1.25-LAN-U
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 650V 1.25A 812W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Z650-1.25-LAN-U
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Accuracy - Voltmeter; Ammeter
    0.5% + 1 count
  • Current Regulation - Load
    0.09%
  • Current Regulation - Line
    0.02%
  • Height
    83.0072mm
  • Length
    350.012mm
  • Width
    70.0024mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    4.2lbs 1.9kg
  • Series
    Z+
  • Size / Dimension
    13.780Lx2.756W x 3.268 H 350.00mmx70.00mmx83.00mm
  • Feature
    LAN, Programmable, RS232, RS485 and USB Interface
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Bench (AC to DC)
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    812W
  • Power Rating
    812W
  • Max Power Dissipation
    812W
  • Voltage - Supply
    85V~265VAC
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    89 %
  • Max Output Current
    1.25A
  • Voltage - Output 1
    650V
  • Wire/Cable Type
    Power Cord
  • Current - Output
    0A~1.25A
  • Output Power
    812W
  • Voltage - Output
    0V~650VDC
  • Current - Output 1
    1.25A
  • Display Type
    Digital
  • Max Output Power
    812W
  • Number of Characters
    4 (2)
  • Ripple
    60mV
  • Voltage Regulation - Line
    0.01%
  • Voltage Regulation - Load
    0.01%