  • ZD30-2408
ZD30-2408
advertisement
Manufacturer No:
ZD30-2408
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-ZD30-2408
Quantity:
In Stock : 11430
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ZD30-2408
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C With Derating
  • Series
    ZD
  • Size / Dimension
    5.51Lx3.15W x 1.02 H 140.0mmx80.0mmx26.0mm
  • Feature
    DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    32W
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    cUR, UR, TUV
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    1.1A 700mA
  • Voltage - Input
    85V~265VAC 230V~350VDC
  • Voltage - Output 2
    8V