  • ZMM5243B-13
ZMM5243B-13
advertisement
Manufacturer No:
ZMM5243B-13
HK JDW NO:
884-ZMM5243B-13
Package:
DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Datasheet:
ZMM5243B-13
Description:
13Ohm ±5% 500nA @ 9.9V -65°C~175°C TJ DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Step5Bar-code shipping tag
ZMM5243B-13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 9.9V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    13Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    13V