  • ZUP60-14/U
ZUP60-14/U
advertisement
Manufacturer No:
ZUP60-14/U
HK JDW NO:
778-ZUP60-14/U
Package:
Datasheet:
ZUP60-14/U
Description:
PWR SUP BENCH PROG 0-60V 840W
Step5Bar-code shipping tag
ZUP60-14/U
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    13lbs 5.9kg
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    13.780Lx5.512W x 4.882 H 350.00mmx140.00mmx124.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    800W
  • Power Rating
    840W
  • Max Power Dissipation
    800W
  • Voltage - Supply
    85V~265VAC
  • Depth
    140mm
  • Frequency
    63Hz
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, UL
  • Efficiency
    84 %
  • Max Output Current
    14A
  • Voltage - Output 1
    60V
  • Current - Output
    0A~14A
  • Output Power
    840W
  • Accuracy
    0.02 %
  • Voltage - Output
    0V~60VDC
  • Current - Output 1
    14A
  • Max Output Power
    840W
  • Ripple
    5mV
  • Voltage Regulation - Line
    1mV + 0.005%
  • Voltage Regulation - Load
    2mV + 0.005%
  • Accuracy - Voltmeter; Ammeter
    0.02% + 35mV
  • Current Regulation - Load
    0.07% + 10mA
  • Current Regulation - Line
    0.01% + 5mA
  • Height
    124.0028mm
  • Length
    350mm
  • Width
    140mm