  • ZWS300BAF36/TL
ZWS300BAF36/TL
advertisement
Manufacturer No:
ZWS300BAF36/TL
HK JDW NO:
778-ZWS300BAF36/TL
Package:
Datasheet:
ZWS300BAF36/TL
Description:
Quantity:
In Stock : 4030
Step5Bar-code shipping tag
ZWS300BAF36/TL
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount, Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    539.77492g
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Series
    ZWS300BAF (300W)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    7.09Lx3.31W x 1.65 H 180.0mmx84.0mmx42.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    300W 336W Forced Air
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Max Power Dissipation
    300W
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    36V
  • Max Output Current
    8.4A
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Voltage - Input
    85V~265VAC
  • Output Current
    8.4A
  • Output Power
    302W
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Current - Output 1
    8.4A
  • Ripple Voltage (Main Out)
    0.08484Vrms
  • Height
    41.91mm
  • Width
    84mm