  • ZXTR1005PD8-13
ZXTR1005PD8-13
advertisement
Manufacturer No:
ZXTR1005PD8-13
HK JDW NO:
233-ZXTR1005PD8-13
Package:
8-PowerTDFN
Datasheet:
ZXTR1005PD8-13
Description:
Enable Fixed ZXTR1005 PMIC 8-PowerTDFN
Quantity:
In Stock : 26669
Step5Bar-code shipping tag
ZXTR1005PD8-13
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power Rating
    1.84W
  • Max Power Dissipation
    1.84W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    ZXTR1005
  • Voltage - Input (Max)
    100V
  • Output Voltage
    5V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    50mA
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    42mA
  • Quiescent Current
    900μA
  • Control Features
    Enable
  • Accuracy
    4 %
  • Number of Regulators
    1
  • Min Input Voltage
    10V
  • Current - Quiescent (Iq)
    500μA
  • PSRR
    57dB (100Hz)
  • Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
    57dB
  • Height
    1mm
  • Length
    5.1mm
  • Width
    6mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    8-PowerTDFN
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    95.991485mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C