  • 02171.25MXBP
02171.25MXBP
advertisement
Manufacturer No:
02171.25MXBP
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-02171.25MXBP
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
02171.25MXBP
Description:
02171.25MXBP datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
02171.25MXBP
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    217
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    1.25A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    BSI, CE, CCC, CSA, KC, PSE, SEMKO, UR, VDE
  • Response Time
    Fast Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Melting I2t
    2.23
  • DC Cold Resistance
    0.0701Ohms