  • 0219.125TXAP
0219.125TXAP
advertisement
Manufacturer No:
0219.125TXAP
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0219.125TXAP
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
0219.125TXAP
Description:
0219.125TXAP datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
0219.125TXAP
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    219XA
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Clip
  • Resistance
    81.7mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    125mA
  • Current Rating
    125mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CCC, CE, CSA, SEMKO, UL, VDE
  • Response Time
    Slow Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    150A
  • Melting I2t
    0.13
  • DC Cold Resistance
    4.2Ohms
  • Length
    19.9898mm