  • 0225007.VXUP
0225007.VXUP
advertisement
Manufacturer No:
0225007.VXUP
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0225007.VXUP
Package:
2AG, 5mm x 15mm
Datasheet:
0225007.VXUP
Description:
0225007.VXUP datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 20
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
0225007.VXUP
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    2AG, 5mm x 15mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    225
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.570L 4.50mmx14.48mm
  • Part Status
    Active
  • Resistance
    13mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    7A
  • Current Rating
    7A
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Approval Agency
    CE, CSA, PSE, UL
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    500A
  • Melting I2t
    40
  • DC Cold Resistance
    0.013Ohms
  • Length
    14.478mm