  • 0277.500NRT1
0277.500NRT1
advertisement
Manufacturer No:
0277.500NRT1
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0277.500NRT1
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
0277.500NRT1 datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0277.500NRT1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PICO® 277
  • Size / Dimension
    0.093Diax0.280L 2.36mmx7.11mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Current Rating (Amps)
    500mA
  • Current Rating
    500mA
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Length
    7.112mm