  • 0325004.VXP
0325004.VXP
advertisement
Manufacturer No:
0325004.VXP
HK JDW NO:
461-0325004.VXP
Package:
3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4 (Axial)
Datasheet:
0325004.VXP
Description:
0325004.VXP datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
0325004.VXP
  • Terminal Shape
    PIN WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    325
  • Size / Dimension
    0.275Diax1.288L 6.99mmx32.72mm
  • Resistance
    76.1mOhm
  • Current Rating
    4A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CE, CSA, PSE, UL
  • Body Length or Diameter
    6.985mm
  • Physical Dimension
    6.985mm x 32.72mm
  • Response Time
    Slow Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    400A
  • Melting I2t
    9.71
  • DC Cold Resistance
    0.0761Ohm
  • Circuit Protection Type
    ELECTRIC FUSE
  • Blow Characteristic
    TIME LAG
  • Fuse Size
    3AB
  • Trip Time or Delay
    14400 s
  • Body Height
    32.72mm