  • 0326.750VXP
0326.750VXP
advertisement
Manufacturer No:
0326.750VXP
HK JDW NO:
461-0326.750VXP
Package:
3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4
Datasheet:
0326.750VXP
Description:
0326.750VXP datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 6676
Step5Bar-code shipping tag
0326.750VXP
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4
  • Terminal Shape
    END CAP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    326
  • Size / Dimension
    0.250Diax1.250L 6.35mmx31.75mm
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    641mOhm
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Current Rating
    750mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CE, CSA, UL
  • Body Length or Diameter
    6.35mm
  • Response Time
    Slow Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    100A AC 10kA DC
  • Melting I2t
    7
  • DC Cold Resistance
    0.641Ohm