  • 033707.5PXS
033707.5PXS
advertisement
Manufacturer No:
033707.5PXS
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-033707.5PXS
Package:
Blade, Micro
Datasheet:
033707.5PXS
Description:
033707.5PXS datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
033707.5PXS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Blade, Micro
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    TAB/BLADE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    337
  • Size / Dimension
    0.567Lx0.165W x 0.417 H 14.40mmx4.20mmx10.60mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    10.8Ohm
  • Color
    Brown
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    7.5A
  • Body Length or Diameter
    14.4mm
  • Body Breadth
    4.2 mm
  • Physical Dimension
    14.4mm x 4.2mm x 10.6mm
  • Fuse Type
    Automotive
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    1kA
  • Melting I2t
    47
  • DC Cold Resistance
    10.8Ohm
  • Circuit Protection Type
    ELECTRIC FUSE
  • Joule Integral-Nom
    47 J
  • Height
    10.6mm