  • 044303.5DRLC
044303.5DRLC
advertisement
Manufacturer No:
044303.5DRLC
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-044303.5DRLC
Package:
2-SMD, Square End Block
Datasheet:
044303.5DRLC
Description:
044303.5DRLC datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 97
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
044303.5DRLC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, Square End Block
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Nano²® 443LC
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.123W x 0.123 H 10.10mmx3.12mmx3.12mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    3.5A
  • Voltage - Rated AC
    280V
  • Approval Agency
    cURus
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A
  • Melting I2t
    53.14
  • DC Cold Resistance
    19mOhms