  • 0453.062NR
0453.062NR
advertisement
Manufacturer No:
0453.062NR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0453.062NR
Datasheet:
0453.062NR
Description:
0453.062NR datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
0453.062NR
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    NANO²® 453
  • Size / Dimension
    0.240Lx0.106W x 0.106 H 6.10mmx2.69mmx2.69mm
  • Resistance
    5.5Ohm
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    62mA
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Response Time
    Fast Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A
  • Melting I2t
  • DC Cold Resistance
    5.5Ohm
  • Height
    2.6924mm