  • 045403.5MR
045403.5MR
advertisement
Manufacturer No:
045403.5MR
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-045403.5MR
Datasheet:
045403.5MR
Description:
FUSE BRD MNT 3.5A 125VAC/VDC SMD
Step5Bar-code shipping tag
045403.5MR
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    2-SMD, Square End Block
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Body Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    NANO²® 454
  • Size / Dimension
    0.240Lx0.106W x 0.106 H 6.10mmx2.69mmx2.69mm
  • JESD-609 Code
    e4
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    22.4mOhm
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Depth
    2.69mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Current Rating
    3.5A
  • Reference Standard
    CSA; PSE; UL
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Approval Agency
    CSA, PSE, UL
  • Body Length or Diameter
    6.1mm
  • Physical Dimension
    6.1mm x 2.69mm x 2.69mm
  • Working Voltage
    125V
  • Response Time
    Slow Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A
  • Melting I2t
    26.53
  • DC Cold Resistance
    0.0224Ohm
  • Blow Characteristic
    TIME LAG
  • Joule Integral-Nom
    26 J
  • Height
    2.6924mm