  • GMC-150MA
GMC-150MA
advertisement
Manufacturer No:
GMC-150MA
HK JDW NO:
255-GMC-150MA
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
GMC-150MA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GMC-150MA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Series
    GMC
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Current Rating (Amps)
    150mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, MITI, UL
  • Response Time
    Medium Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Glass
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Melting I2t
    0.022
  • DC Cold Resistance
    2.555Ohms