  • 0665.125HXLL
0665.125HXLL
advertisement
Manufacturer No:
0665.125HXLL
HK JDW NO:
461-0665.125HXLL
Datasheet:
0665.125HXLL
Description:
0665.125HXLL datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
0665.125HXLL
    Select All
  • Mount
    Radial, Can, Vertical
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    LT-5™ 665
  • Size / Dimension
    0.335Dia x 0.333 H 8.50mmx8.45mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Resistance
    66mOhm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    125mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Body Length or Diameter
    8.5mm
  • Physical Dimension
    8.5mm x 8.45mm
  • Response Time
    Slow Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A
  • Melting I2t
    0.0567
  • DC Cold Resistance
    2.038Ohm
  • Circuit Protection Type
    Electric Fuse
  • Blow Characteristic
    TIME LAG
  • Trip Time or Delay
    14400 s
  • Height
    8.4582mm