  • 0673.300MXEP
0673.300MXEP
advertisement
Manufacturer No:
0673.300MXEP
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0673.300MXEP
Datasheet:
0673.300MXEP
Description:
0673.300MXEP datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
0673.300MXEP
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    673
  • Size / Dimension
    0.154Diax0.433L 3.90mmx11.00mm
  • Resistance
    1.188Ohm
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Current Rating
    300mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Glass
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A
  • Melting I2t
    0.0332
  • DC Cold Resistance
    1.188Ohms
  • Length
    10.9982mm