  • 067301.5DRT4
067301.5DRT4
advertisement
Manufacturer No:
067301.5DRT4
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-067301.5DRT4
Datasheet:
067301.5DRT4
Description:
067301.5DRT4 datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
067301.5DRT4
  • Terminal Shape
    PIN WIRE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    673
  • Size / Dimension
    0.154Diax0.433L 3.90mmx11.00mm
  • Resistance
    51.5mOhm
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1.5A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Physical Dimension
    3.9mm x 11mm
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Glass
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A
  • Melting I2t
    3.52
  • DC Cold Resistance
    0.0515Ohm
  • Circuit Protection Type
    ELECTRIC FUSE
  • Joule Integral-Nom
    3 J
  • Trip Time or Delay
    14400 s
  • Pre-arcing Rating
    3.5 A2/s
  • Diameter
    3.9mm
  • Body Height
    11mm