  • 0805CS-471EGTS
0805CS-471EGTS
advertisement
Manufacturer No:
0805CS-471EGTS
HK JDW NO:
216-0805CS-471EGTS
Datasheet:
0805CS-471EGTS
Description:
Quantity:
In Stock : 4936
Step5Bar-code shipping tag
0805CS-471EGTS
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.071W 2.29mmx1.80mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Current Rating (Amps)
    250mA
  • Inductance
    470nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.7Ohm
  • Frequency - Self Resonant
    375MHz
  • Q @ Freq
    33 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    33
  • Inductance Frequency - Test
    50MHz
  • Rated Current-Max
    0.25A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 100MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.061 1.55mm