  • 0ATO015.VXPK
0ATO015.VXPK
advertisement
Manufacturer No:
0ATO015.VXPK
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0ATO015.VXPK
Package:
Blade, ATO/ATC
Datasheet:
Description:
0ATO015.VXPK datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0ATO015.VXPK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Blade, ATO/ATC
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ATO®
  • Size / Dimension
    0.750Lx0.200W x 0.480 H 19.05mmx5.08mmx12.19mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Blue
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Current Rating (Amps)
    15A
  • Current Rating
    15A
  • Voltage - Rated AC
    32V
  • Approval Agency
    CSA, SAE, UL
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Automotive
  • Height
    12.192mm
  • Length
    19.05mm
  • Width
    5.08mm