  • 0MAX020.XPGLO
0MAX020.XPGLO
advertisement
Manufacturer No:
0MAX020.XPGLO
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0MAX020.XPGLO
Package:
Blade, Max
Datasheet:
0MAX020.XPGLO
Description:
0MAX020.XPGLO datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0MAX020.XPGLO
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Blade, Max
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MAXI®
  • Size / Dimension
    1.150Lx0.348W x 0.850 H 29.21mmx8.85mmx21.59mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Yellow
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Current Rating (Amps)
    20A
  • Current Rating
    20A
  • Voltage - Rated AC
    32V
  • Approval Agency
    SAE
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Automotive
  • Height
    21.59mm
  • Length
    29.21mm
  • Width
    8.8392mm