  • 0MIN010.TPGLOA
0MIN010.TPGLOA
advertisement
Manufacturer No:
0MIN010.TPGLOA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0MIN010.TPGLOA
Package:
Blade, Miniature
Datasheet:
0MIN010.TPGLOA
Description:
0MIN010.TPGLOA datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0MIN010.TPGLOA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Blade, Miniature
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MINI® Smart Glow
  • Size / Dimension
    0.429Lx0.150W x 0.346 H 10.90mmx3.80mmx8.80mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Red
  • Voltage - Rated DC
    12V
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Current Rating
    10A
  • Fuse Type
    Automotive
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    1kA
  • Height
    8.7884mm
  • Length
    10.8966mm
  • Width
    3.81mm