  • 0MIN015.ZXPRO
0MIN015.ZXPRO
advertisement
Manufacturer No:
0MIN015.ZXPRO
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0MIN015.ZXPRO
Datasheet:
0MIN015.ZXPRO
Description:
0MIN015.ZXPRO datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
0MIN015.ZXPRO
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Series
    MINI®
  • Size / Dimension
    0.429Lx0.150W x 0.346 H 10.90mmx3.80mmx8.80mm
  • Part Status
    Active
  • Color
    Blue
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Current Rating (Amps)
    15A
  • Current Rating
    15A
  • Voltage - Rated AC
    32V
  • Approval Agency
    SAE
  • Response Time
    Fast Blow
  • Height
    8.7884mm
  • Length
    10.8966mm
  • Width
    3.81mm