  • 1.5SMC130AHE3/9AT
1.5SMC130AHE3/9AT
advertisement
Manufacturer No:
1.5SMC130AHE3/9AT
HK JDW NO:
884-1.5SMC130AHE3/9AT
Datasheet:
1.5SMC130AHE3/9AT
Step5Bar-code shipping tag
1.5SMC130AHE3/9AT
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, 1.5SMC, TransZorb®
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Applications
    Automotive
  • Max Power Dissipation
    1.5kW
  • Pin Count
    2
  • Operating Supply Voltage
    111V
  • Element Configuration
    Single
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    8.4A
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    179V
  • Clamping Voltage
    179V
  • Peak Pulse Current
    8.4A
  • Reverse Standoff Voltage
    111V
  • Max Surge Current
    200A
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    124V