  • 1.5SMC62A-E3/57T
1.5SMC62A-E3/57T
advertisement
Manufacturer No:
1.5SMC62A-E3/57T
HK JDW NO:
884-1.5SMC62A-E3/57T
Datasheet:
1.5SMC62A-E3/57T
Description:
Quantity:
In Stock : 1152
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
1.5SMC62A-E3/57T
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    DO-214AB, SMC
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Series
    1.5SMC, TransZorb®
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Terminal Form
    C BEND
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    53V
  • Number of Elements
    1
  • Leakage Current
    1μA
  • Power Dissipation-Max
    6.5W
  • Element Configuration
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    85V
  • Clamping Voltage
    85V
  • Peak Pulse Current
    17.6A
  • Reverse Standoff Voltage
    53V
  • Max Surge Current
    200A
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    58.9V
  • Reverse Breakdown Voltage
    58.9V