  • 1.5SMC68A-M3/57T
1.5SMC68A-M3/57T
advertisement
Manufacturer No:
1.5SMC68A-M3/57T
HK JDW NO:
884-1.5SMC68A-M3/57T
Datasheet:
1.5SMC68A-M3/57T
Step5Bar-code shipping tag
1.5SMC68A-M3/57T
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Series
    1.5SMC, TransZorb®
  • JESD-609 Code
    e3
    Zener
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY
  • Terminal Form
    C BEND
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-C2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    6.5W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    64.6V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    16.3A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    92V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    58.1V