  • 1008HT-68NTJLB
1008HT-68NTJLB
advertisement
Manufacturer No:
1008HT-68NTJLB
HK JDW NO:
3194-1008HT-68NTJLB
Package:
1008
Datasheet:
1008HT-68NTJLB
Step5Bar-code shipping tag
1008HT-68NTJLB
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    550mA
  • Inductance
    68 nH
  • Test Frequency
    150MHz
  • Max DC Current
    550mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.5GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    50
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    230mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.068 µH
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT: 300 MHZ
  • Height
    1.14mm
  • Length
    2.67mm
  • Width
    2.41mm