  • 1008LS-822XJLB
1008LS-822XJLB
advertisement
Manufacturer No:
1008LS-822XJLB
HK JDW NO:
3194-1008LS-822XJLB
Package:
Datasheet:
1008LS-822XJLB
Step5Bar-code shipping tag
1008LS-822XJLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 11 hours ago)
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating
    330mA
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
    1008
  • Inductance
    8.2 μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • Max DC Current
    330mA
  • Frequency - Self Resonant
    65MHz
  • Q Factor
    23
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.65Ohm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    8.2 µH
  • Height
    2.03mm
  • Length
    2.92mm
  • Width
    2.79mm