  • 109D106X0100C2
109D106X0100C2
advertisement
Manufacturer No:
109D106X0100C2
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-109D106X0100C2
Package:
Metal
Datasheet:
109D106X0100C2
Description:
10μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 6Ohm Polar Metal
Step5Bar-code shipping tag
109D106X0100C2
  • Package / Case
    Metal
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Length
    15.45mm