  • 109D107X9015C2E3
109D107X9015C2E3
advertisement
Manufacturer No:
109D107X9015C2E3
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-109D107X9015C2E3
Package:
Metal
Datasheet:
109D107X9015C2E3
Description:
100μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 4Ohm Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
109D107X9015C2E3
  • Package / Case
    Metal
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    15V
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4Ohm
  • Ripple Current
    160mA
  • Current - Leakage
    9μA
  • Diameter
    5.56mm
  • Length
    15.45mm