  • 293D106X0063E2TE3
293D106X0063E2TE3
advertisement
Manufacturer No:
293D106X0063E2TE3
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-293D106X0063E2TE3
Package:
Datasheet:
293D106X0063E2TE3
Description:
Cap Tant Solid 10uF 63V E CASE 20% (7.3 X 4.3 X 4mm) Inward L SMD 7343-43 1 Ohm 125C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
293D106X0063E2TE3
  • Package / Case
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20 %
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125 °C
  • Min Operating Temperature
    -55 °C
  • Capacitance
    10 µF
  • Depth
    4.3 mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1 Ω
  • Polarity
    Polar
  • Voltage Rating
    63 V
  • Height
    4 mm
  • Length
    7.3 mm