  • 593D156X9025D8T
593D156X9025D8T
advertisement
Manufacturer No:
593D156X9025D8T
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-593D156X9025D8T
Package:
Datasheet:
593D156X9025D8T
Description:
Cap Tant Solid 15uF 25V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.25 Ohm 125C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
593D156X9025D8T
  • Package / Case
  • Weight
    670.01263 mg
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10 %
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85 °C
  • Min Operating Temperature
    -55 °C
  • Capacitance
    15 µF
  • Depth
    4.3 mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    250 mΩ
  • Polarity
    Polar
  • Voltage Rating
    25 V
  • Height
    3.1 mm
  • Length
    7.3 mm
  • Width
    4.3 mm