  • 10AS022C3U19I2SG
10AS022C3U19I2SG
advertisement
Manufacturer No:
10AS022C3U19I2SG
Manufacturer:
Altera
HK JDW NO:
2936-10AS022C3U19I2SG
Package:
Datasheet:
10AS022C3U19I2SG
Description:
484 TerminationsSystem On Chip0.9V
Purchasing and Inquiry
This SoC is built on core processor(s).
It is recommended to use a 0.9V power supply.The SoCs wireless is considered unreliable if the voltage exceeds 0.93V.At least 0.87V can be supplied as a power source.The FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY can be configured to meet different design requirements.In total, there are 484 terminations, which is great for system on a chip.The system on a chip capability is outstanding just like it is for other high-quality Field Programmable Gate Arrays.There are 192 outputs available on this SoC.A power supply of 0.9V is required.A SoC chip with 192 inputs is available.There are 220000 logic cells in the logic system on chips.Temps above 100°C may negatively affect the SoC on chip's performance.As soon as the temperature drops below -40°C, this system on a chip SoC is at risk of malfunctioning.
processor.
There are a lot of Altera
10AS022C3U19I2SG System On Chip (SoC) applications.
  • Functional safety for critical applications in the automotive
  • Multiprocessor system-on-chips (MPSoCs)
  • Functional safety for critical applications in the aerospace
  • Microprocessors
  • High-end PLC
  • Cyber security for critical applications in the aerospace
  • ARM support modules
  • Automated sorting equipment
  • Efficient hardware for training of neural networks
  • Personal Computers
Step5Bar-code shipping tag
10AS022C3U19I2SG
    YES
  • Published
    2016
  • Number of Terminations
    484
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B484
  • Number of Outputs
    192
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    0.93V
  • Power Supplies
    0.9V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.87V
  • Number of Inputs
    192
  • Number of Logic Cells
    220000
  • Height Seated (Max)
    3.25mm
  • Length
    19mm
  • Width
    19mm