  • 10AS027H3F35I2LG
10AS027H3F35I2LG
advertisement
Manufacturer No:
10AS027H3F35I2LG
Manufacturer:
Intel
HK JDW NO:
386-10AS027H3F35I2LG
Package:
1152-BBGA, FCBGA
Datasheet:
10AS027H3F35I2LG
Description:
-40°C~100°C TJ System On Chip Arria 10 SX Series 384 I/O 0.9V
Quantity:
In Stock : 13118
Step5Bar-code shipping tag
10AS027H3F35I2LG
  • Package / Case
    1152-BBGA, FCBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Arria 10 SX
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1152
  • Number of Outputs
    384
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    0.93V
  • Power Supplies
    0.9V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.87V
  • Number of I/O
    384
  • Speed
    1.5GHz
  • RAM Size
    256KB
  • Core Processor
    Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™
  • Peripherals
    DMA, POR, WDT
  • Connectivity
    EBI/EMI, Ethernet, I2C, MMC/SD/SDIO, SPI, UART/USART, USB OTG
  • Architecture
    MCU, FPGA
    FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
  • Primary Attributes
    FPGA - 270K Logic Elements
  • Number of Logic Cells
    270000
  • Height Seated (Max)
    3.5mm
  • Length
    35mm
  • Width
    35mm