  • 10AS032H4F35E3LG
10AS032H4F35E3LG
advertisement
Manufacturer No:
10AS032H4F35E3LG
Manufacturer:
Altera
HK JDW NO:
2936-10AS032H4F35E3LG
Package:
Datasheet:
10AS032H4F35E3LG
Description:
1152 TerminationsSystem On Chip0.9V
Purchasing and Inquiry
This SoC is built on core processor(s).
A power supply with a 0.9V voltage rating should be utilized when using this system on chip SoC.The SoCs wireless is considered unreliable if the voltage exceeds 0.93V.As long as it receives a power supply that is at least 0.87V, it should be able to function.The configuration of FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY can be adapted to meet the needs of different design projects.system on a chip benefits from 1152 terminations.As any high-quality Field Programmable Gate Arrays, it is a system on a chip of outstanding capabilities.Using this SoC chip, you have the option of having 384 outputs.A power supply of 0.9V is required.This SoC chip is equipped with 384 inputs for the user to choose from.320000 logic cells are included in logic system on chips.This SoC on chip's performance may compromise if the temperature rises over 100°C.
processor.
There are a lot of Altera
10AS032H4F35E3LG System On Chip (SoC) applications.
  • Self-aware system-on-chip (SoC)
  • Level
  • Wireless sensor networks
  • Smartphone accessories
  • High-end PLC
  • Defense
  • ARM processors
  • Healthcare
  • Smartphones
  • AC drive control module
Step5Bar-code shipping tag
10AS032H4F35E3LG
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Published
    2016
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    1152
  • HTS Code
  • Subcategory
    Field Programmable Gate Arrays
  • Technology
    CMOS
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1152
  • Number of Outputs
    384
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    0.93V
  • Power Supplies
    0.9V
  • Temperature Grade
    OTHER
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.87V
  • Number of Inputs
    384
  • Programmable Logic Type
    FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
  • Number of Logic Cells
  • Height Seated (Max)
    3.5mm
  • Length
    35mm
  • Width
    35mm