  • 11938FB-A1J-AA-00
11938FB-A1J-AA-00
advertisement
Manufacturer No:
11938FB-A1J-AA-00
HK JDW NO:
567-11938FB-A1J-AA-00
Package:
Datasheet:
11938FB-A1J-AA-00
Description:
FAN 115VAC 119X38MM WR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
11938FB-A1J-AA-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    70.0 CFM (1.96m3/min)
  • Noise
    33.0 dB
  • Static Pressure
    0.120 in H2O (30.0 Pa)
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2013
  • Series
    FS
  • Size / Dimension
    Square - 119mm Lx119mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    10.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.110A
  • Lifetime @ Temp
    100000 Hrs @ 25°C