  • 1206SFF150F/63-2-A
1206SFF150F/63-2-A
advertisement
Manufacturer No:
1206SFF150F/63-2-A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-1206SFF150F/63-2-A
Package:
1206 (3216 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1206SFF150F/63-2-A
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SFF
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W x 0.051 H 3.20mmx1.60mmx1.30mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Approval Agency
    UL
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A
  • Melting I2t
    0.025
  • DC Cold Resistance
    0.12Ohm