  • 1206SFH150FM/24-2
1206SFH150FM/24-2
advertisement
Manufacturer No:
1206SFH150FM/24-2
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-1206SFH150FM/24-2
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
1206SFH150FM/24-2
Step5Bar-code shipping tag
1206SFH150FM/24-2
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    SFH
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W x 0.046 H 3.20mmx1.60mmx1.17mm
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Current Rating (Amps)
    15A
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    100A
  • Melting I2t
    26
  • DC Cold Resistance
    0.005Ohm