  • 1210D222J101KHT
1210D222J101KHT
advertisement
Manufacturer No:
1210D222J101KHT
HK JDW NO:
438-1210D222J101KHT
Datasheet:
1210D222J101KHT
Description:
2200pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210D222J101KHT
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2200pF
  • Thickness (Max)
    0.065 1.65mm