  • 1210Y6305P60CCT
1210Y6305P60CCT
advertisement
Manufacturer No:
1210Y6305P60CCT
HK JDW NO:
419-1210Y6305P60CCT
Datasheet:
1210Y6305P60CCT
Description:
FlexiCap™ 5.6pF 630V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y6305P60CCT
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    5.6pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm