  • 138D106X0050C6
138D106X0050C6
advertisement
Manufacturer No:
138D106X0050C6
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-138D106X0050C6
Package:
Metal
Datasheet:
138D106X0050C6
Description:
Tantalum Capacitors - Wet 50volts 10uF 20% C Case
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
138D106X0050C6
  • Package / Case
    Metal
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10μF
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Current - Leakage
    1μA
  • Length
    15.45mm