  • 140-XAL35V10RC
140-XAL35V10RC
advertisement
Manufacturer No:
140-XAL35V10RC
Manufacturer:
Xicon
HK JDW NO:
4900-140-XAL35V10RC
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
10μF Capacitor 20% Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
140-XAL35V10RC
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Length
    12mm