  • 150D106X9075R2TE3
150D106X9075R2TE3
advertisement
Manufacturer No:
150D106X9075R2TE3
HK JDW NO:
874-150D106X9075R2TE3
Datasheet:
150D106X9075R2TE3
Description:
10μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Polar Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
150D106X9075R2TE3
    Select All
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    75V
  • Capacitance
    10μF
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C