  • 150D473X0125A2BE3
150D473X0125A2BE3
advertisement
Manufacturer No:
150D473X0125A2BE3
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-150D473X0125A2BE3
Package:
Axial
Datasheet:
150D473X0125A2BE3
Description:
0.047μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Polar Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
150D473X0125A2BE3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TANTALEX®, 150D
  • Size / Dimension
    0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    125V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm