  • 150D825X0060R2BE3
150D825X0060R2BE3
advertisement
Manufacturer No:
150D825X0060R2BE3
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-150D825X0060R2BE3
Package:
Axial
Datasheet:
150D825X0060R2BE3
Description:
8.2μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Polar Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
150D825X0060R2BE3
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TANTALEX®, 150D
  • Size / Dimension
    0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    60V
  • Capacitance
    8.2μF
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm