  • 15KPA033C-SD-Q
15KPA033C-SD-Q
advertisement
Manufacturer No:
15KPA033C-SD-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-15KPA033C-SD-Q
Package:
DO-218AB
Datasheet:
15KPA033C-SD-Q
Description:
Quantity:
In Stock : 2102
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
15KPA033C-SD-Q
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-218AB
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, 15KPA
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Breakdown (Min)
    33.7V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    298.1A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    50.3V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    33V