  • 15KPA30CA-HR
15KPA30CA-HR
advertisement
Manufacturer No:
15KPA30CA-HR
HK JDW NO:
461-15KPA30CA-HR
Step5Bar-code shipping tag
15KPA30CA-HR
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    P600, Axial
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    15KPA-HR
  • Published
    2014
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
    General Purpose
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, HIGH RELIABILITY, UL RECOGNIZED
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Form
    WIRE
  • JESD-30 Code
    O-PALF-W2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    8W
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Voltage - Breakdown (Min)
    33.51V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    297.8A
  • Clamping Voltage
    50.7V
  • Peak Pulse Current
    297.8A
  • Reverse Standoff Voltage
    30V
  • Peak Pulse Power
    15kW