  • 173D105X0010UE3
173D105X0010UE3
advertisement
Manufacturer No:
173D105X0010UE3
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-173D105X0010UE3
Package:
Axial
Datasheet:
173D105X0010UE3
Description:
1μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Polar Tape & Box (TB) Axial
Quantity:
In Stock : 572
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
173D105X0010UE3
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    TANTALEX®, 173D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.260L 2.41mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Manufacturer Size Code
    U
  • Diameter
    2.413mm
  • Length
    6.604mm